Zwroty i Reklamacje

Reklamacje

Wszystkie towary zakupione w sklepie internetowym PRINCEBOXING.PL objęte są gwarancją. Każdy zakupiony towar jest dokładnie sprawdzany przed wysyłką.
Jeżeli jednak zdarzyło się, że dostarczony towar jest wadliwy, to prosimy odesłać go na adres:
Prince Boxing Company ul. Bukowińska 12 lok. 403 02-703 Warszawa.

Do przesyłki należy dołączyć wydrukowany, wypełniony oraz podpisany formularz reklamacyjny którego przykładowa wersja jest dostępna TUTAJ

Reklamację rozpatrzymy i udzielimy odpowiedzi w terminie 14 dni od momentu otrzymania przesyłki zwrotnej wraz z formularzem reklamacyjnym.
W przypadku pozytywnego rozpatrzenia reklamacji zwracamy Klientowi koszty transportu towaru odsyłanego wg. stawek Inpost lub Poczty Polskiej.

Prosimy o dołączenie do paczki oryginału dowodu zakupu.
Nie przyjmujemy przesyłek wysłanych za pobraniem.

Zwroty

Klient, który zawarł umowę na odległość, może w terminie 14 dni kalendarzowych odstąpić od niej bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia o odstąpieniu od umowy którego przykładowa wersja jest dostępna TUTAJ przed jego upływem. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy może zostać złożone na przykład:

  • pisemnie na adres: Prince Boxing Company ul. Bukowińska 12 lok. 403 , 02-703 Warszawa
  • za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: kontakt@princeboxing.pl

Wyłączenia prawa do odstąpienia od umowy
(art. 38 ustawy o prawach konsumenta i art. 34 ust. 4 ustawy)

Prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość jest w niektórych sytuacjach niedozwolone lub ograniczone. Dotyczy to umów w których :

  • przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb – np. zamówienie w e-sklepie rękawic bokserskich z dedykowanym dla siebie nadrukiem;
  • przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub higienę, jeżeli opakowanie to zostało otwarte po dostarczeniu, np. ochraniacz na zęby;
  • konsument jest zobowiązany do zapłaty kwoty nieprzekraczającej pięćdziesięciu złotych
  • konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy” . Sklep princeboxing.pl zastrzega sobie możliwość obniżenia wartości kwoty zwracanej Klientowi jeśli zwrócony towar będzie w stanie wskazującym na jego używanie lub w stanie uniemożliwiającym dalszą sprzedaż po pierwotnej cenie.